İslamoğlu Çorap 1995 yılında İdris Cemalettin İslamoğlu tarafından kurumuş olup, faaliyetlerini çorap ve iç çamaşırı alanında sürdürmüştür. İlk yıllarında iç piyasadaki üreticilerin toptan distiribütörlüğünü yapmıştır. İlerleyen yıllarda kendi markasını yaratıp ürettiği ve ithal ettiği ürünleri Türkiye pazarındaki diğer büyük mağazalar aracılığı ile pazarlamıştır. Şuanda  Ortadoğu'dan Avrupa'ya , Batı Asya'dan Afrika'ya kadar ihracaat yapmaktadır. 2012 yılından itibaren de www.corapevi.com ile müşterilerimize internet üzerinden güvenli alışveriş imkanı sunuyoruz. 

 

KURUMSAL YÖNETIM İLKELERİ

Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerine ve onların müşterilerine yüksek kaliteli ürünleri, sezon trendlerine uygun tasarımları, zamanında ve uygun maliyet – fiyat oranıyla sunmak İslamoğlu Çorap'ın en temel yönetim ilkesidir. Kaliteden ödün vermeden, kanserojen boya vb. insan sağlığını tehdit edecek materyaller kullanmadan, ulaşılabilir fiyatlarla, en kaliteli ürünleri üretmek için çalışırız.

 

 Çalışanların Motivasyonu

İslamoğlu Çorap çalışanlarının ve taşeronlarının faaliyet esnasında sahip oldukları temel insan haklarının bir gereklilik olduğuna inanmaktadır. Adillik, fırsat eşitliği ve iş güvenliği, insan kaynakları politikamızın temelini oluşturur. Din, dil, ırk, etnik köken, engel, cinsiyet, medeni hal, ilişki, yaş gibi temellere dayanan her türlü ırkçı/ayrımcı yaklaşımlar asla kabul edilemez. Şirketimiz bu konuda OHSAS sertifikasına sahiptir. Ayrıca iş & işçi güvenliği ve sağlığı konusunda iç ve dış denetime tabidir.

 

Operasyonel Mükemmellik
Beklentileri karşılamak ve beklentilerin de ötesinde hizmetler sunabilmek amacıyla süreç ve hizmetleri sürekli geliştirmek ve iyileştirmek misyonumuzdur. ISO 9001 kalite belgesi ve üretim programımız ile verimliliğimizi ve kalite standartlarımızı sürekli takip ederiz.

 

Yasalara ve Diğer Düzenlemelere Uyum

İslamoğlu Çorap çalıştığı tüm ülkelerin yasa ve yönetmeliklerine saygı duyar ve uygular. Yasa dışı hiçbir faaliyette bulunmaz, bulunulmasına izin vermez.

 

Rekabet Kanunu
Şirketimiz özgür rekabeti desteklemektedir. Serbest piyasa içerisinde özgür rekabet koşulları ile üretmeyi & satmayı taahhüt eder.

 

Gizlilik
İslamoğlu Çorap çalışanlarının ve iş ortaklarının gizliliğine saygı duyar ve kişiler hakkındaki hiç bir kişisel konunun açıklanmayacağını garanti eder.

 

Sosyal Uygunluk
Sosyal uygunluk denetiminin tüm şartlarını yerine getiren Daymod, her yıl gerek çalıştığı uluslararası firmaların denetçileri gerekse yerli denetim firmaları aracılığı ile uygunluğunu tescil ettirir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR